لوگوی اصلی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه در آئین افتتاح نمایشگاه فرش ابریشم مراغه گفت: این نمایشگاه در 23 غرفه ی موجود برقرار شده و در آن قریب بیش از هفت هزار تخته فرش ابریشم در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته شده که حدود دو هزار از تخته آن، تابلو فرش می باشد
ایوب خیراللهی، افزود: این نمایشگاه تا 11 مرداد دایر خواهد بود و تقریبا 95 درصد از فرش های به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه فرش ابریشمی مراغه، جنبه صادراتی داشته و ارزش فرش های نمایشگاه حدود یک هزار میلیارد ریال می باشد.
وی اظهار داشت: در این نمایشگاه تولیدکنندگان فرش شهرستان هایی چون مراغه، بناب، تهران، تبریز، قم و گنبد کاووس شرکت داشته و فرش های تولید شده از جنس مرینوس و ابریشم بوده و بسیاری از غرفه داران نمایشگاه، فرش های خود را در طرح ها و رنگ های جدید به نمایش گذاشته اند.
علاقه مندان به نمایشگاه فرش مخصوصا فرش ابریشمی می توانند هر روز از ساعت 9 صبح تا 22 شب با مراجعه به محل نمایشگاه های دائمی مراغه واقع در اتوبان شهید درخشی جنب دانشگاه آزاد اسلامی از آخرین دستاوردهای هنرمندان درعرصه ی قالیبافی و بافت فرش دیدن کنند.
هم اکنون بیش از 10 هزار قالیباف در شهرستان مراغه مشغول به کار هستند که از این تعداد چهار هزار و 540 بیمه شده اصلی در این صنعت، تحت خدمات بیمه ای قرار دارند.
در صنعت بافت فرش مراغه تقریبا 16 هزار نفر فعالیت دارند و هرسال حدودا 60 هزار متر مربع بهترین و باکیفیت ترین فرش دستبافت ابریشم را تولید می کنند.
مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است..

نمایشگاه فرش ابریشم مراغه

نمایشگاه فرش ابریشم مراغه

منبع : شرکت سهامی فرش ایران


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟